Hilamag

مجله آموزشی حیلامگ

موضوع مدنظرتان را جستجو کنید.

مجله آنلاین حیلامگ دارای بیش از 500 مقاله و خبر آموزشی

معجزه ای برای کبد چرب

5 اسفند 1402

1 دقیقه

معجزه ای برای کبد چرب

کبد چرب حالتی است که در آن میزان چربی در سلول‌های کبد افزایش می‌یابد. این حالت ممکن است ناشی از عوامل مختلفی مانند افزایش مصرف چربی‌ها، مقاومت به انسولین، یا عوامل ژنتیک باشد. افزایش چربی در کبد ممکن است، علائم خاصی را در مراحل اولیه نداشته باشد، اما با گذر زمان و پیشروی بیماری منجربه مشکلات جدی شود.

کبد چرب چیست و چرا ایجاد می شود؟

وجود چربی در کبد به طور عمومی طبیعی است. اما هنگامی که میزان این چربی بیش از ۵ تا ۱۰ درصد وزن کل کبد را شامل ‌شود، فرد به بیماری کبد چرب دچار می‌شود. این بیماری در مراحل ابتدایی نشانه‌های خاصی از خود ندارد، اما با پیشرفت آن در کبد، ممکن است به علائمی از جمله سوءهاضمه منجر شود. تشخیص کبد چرب اغلب از طریق آزمایش‌های خون و سونوگرافی است. در برخی شرایط برای تشخیص مشکل کبدی نیاز به بیوپسی کبدی است.

پیشنهاد مطالعه: سیر سیاه را از کجا بخریم؟

چرخه آسیب به بافت کبد

علائم کبد چرب شامل موارد زیر است:

برخی از علائم و نشانه‌های ممکن کبد چرب عبارتند از:

خستگی: احساس خستگی مداوم و بی‌میلی ممکن است یکی از علائم این بیماری باشد.

تغییر رنگ  ادرار: تغییر رنگ ادرار به رنگ تیره و سیاه ممکن است نشانه آسیب به کبد باشد.

درد در منطقه کبد: در مراحل پیشرفته، درد یا ناراحتی در منطقه کبد (سمت راست بالا) ممکن است ظاهر شود.

افزایش وزن در منطقه شکم: افزایش چربی در کبد می‌تواند باعث افزایش حجم (نفخ و باد) در منطقه شکم شود.

ابتلا به دیابت: کبد چرب ممکن است با افزایش مقاومت به انسولین همراه باشد، که می‌تواند به افزایش قند خون و در نتیجه بروز دیابت منجر شود.

افزایش آنزیم‌های کبد در آزمایش‌های خونی: معمولاً آزمایش‌های خونی افزایش آنزیم‌های کبدی نظیر ALT و AST را نشان می‌دهد.

سوءهاضمه: پیشرفت بیشتر بیماری ممکن است با سوءهاضمه، احساس سیری زودرس، یا مشکلات گوارشی همراه باشد.

آبسه: در موارد پیشرفته‌تر، آبسه (انبساط و تورم شکم) ممکن است رخ دهد.

معجزه ای برای کبد چرب

تغییر سبک زندگی به عنوان اولین و مهمترین نکته در کنترل کبد چرب و جلوگیری از پیشرفت آن اهمیت دارد. تغییر سبک زندگی می تواند شامل کاهش مصرف غذاهای پرچربی و غنی از قند باشد. به جای آن ها می توانید از غذاهای پرفیبر و غنی از مواد مغذی مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، ماهی، و مرغ استفاده کنید.

در کنار این مراعات های غذایی لازم است  چربی و التهاب کبد خود را کنترل و کاهش دهید. وقتی چربی بیش از اندازه در کبد تجمع کند، بافت کبدی دچار التهاب می شود و در صورتیکه این التهاب شدت پیدا کند و درمان نشود سیروز کبدی اتفاق می افتد، در سیروز کبدی التهابات مزمن سبب ایجاد اسکار در کبد شده اند. بنابراین لازم است با ترکیبات ضدالتهابی و آنتی اکسیدان به کنترل التهاب کبد چرب بپردازید.

دمنوش مصفی خون دکتر بیز که با همکاری متخصصین طب سنتی و اساتید دانشگاه از ترکیبات گیاهی تهیه می شود سرشار از گیاهان دارویی ضد التهاب، آنتی اکسیدان و کنترل کننده کبد چرب است که این ترکیبات به عنوان معجزه ای برای کبد شناخته می شود. در ادامه به معرفی ویژگی های این دمنوش می پردازیم.

دمنوش مصفی خون دکتر بیز را از فروشگاه معتبر حیلامات بخرید.

ویژگی های دمنوش مصفی خون دکتر بیز

دمنوش مصفی خون دکتر بیز با دارا بودن آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در کاهش مشکلات کبدی، به ویژه در مواجهه با چربی کبدی و التهابات، ایفا می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها موادی هستند که از تجزیه و تحلیل مولکول‌های اکسیژنی آزاد و فعال (رادیکال‌های آزاد) جلوگیری می‌کنند و سلول‌ها را از آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو محافظت می‌کنند. این محصول که به عنوان معجزه ای برای کبد چرب معرفی می شود، حاوی ترکیبات گیاهی موثر جهت کاهش چربی کبد و کمک به بهبود و بازسازی کبد است.

ترکیبات دمنوش مصفی خون دکتر بیز

این دمنوش حاوی گیاهانی چون کاسنی , شاه تره , قاصدک , علف لیمو , به لیمو , چای سبز , گل همیشه بهار , پر سیاووش و خار مریم است. در زیر به تاثیر هر یک از گیاهان در کنترل و درمان کبد چرب می پردازیم:

کاسنی به عنوان یک گیاه دیورتیک و التیام بخش شناخته شده است. این گیاه به تقویت کبد و افزایش تولید صفرا کمک کند. همچنین، در بهبود عملکرد کلی سیستم گوارشی و کاهش چربی در کبد موثر است.

شاه تره به عنوان یک گیاه ضد التهاب و آنتی اکسیدان معروف است. این گیاه به بهبود عملکرد کبد تا 80 درصد و کاهش التهاب در این منطقه کمک میکند.

قاصدک حاوی آنتی اکسیدان هایی چون ویتامین C و لوتئولین است که عملکرد کبد را بهبود می بخشد و تبادلات قند در کبد را کنترل میکند.

علف لیمو ممکن است خواص ضد میکروبی و ضد التهابی داشته باشد. این گیاه معمولاً به عنوان یک تقویت‌کننده سیستم ایمنی و محرک گوارشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به لیمو: تسهیل در بهبود عملکرد کبد چرب کاری است  لیمونن موجود در به لیمو می تواند برای کبد شما انجام دهد. این ماده باعث افزایش متابولسیم چربی ها می شود و از تجمع آن ها در کبد جلوگیری می کند.

چای سبز: خواص: آنتی‌اکسیدان‌ها (به ویژه کاتچین‌ها) موجود در چای سبز می تواند اثرات رادیکال های آزاد موجود در چای سبز را کاهش دهد و کبد را از مواد مضر پاک کند. همچنین چای سبز می تواند در جلوگیری از تجمع چربی در اطراف کبد موثر باشد. در طب چینی مصرف مداوم چای سبز در پیشگیری از ابتلا به سرطان کبد توصیه شده است.

گل همیشه بهار: خواص آرامبخشی و ضد التهابی گل همیشه بهار به کاهش التهابات بدنی کمک می کند. همچنین گل همیشه بهار به پاکسازی کبد کمک می کند و صفرای تولید شده در کبد را تقویت می کند.

پرسیاووش:  یک گیاه دارویی است که دارای خواصی چون سم‌زدایی کبد، کمک به درمان زردی یا یرقان، کمک به دفع سنگ‌های کلیوی، دفع سنگ مثانه، درمان تنگی نفس، تسکین سرفه و سرماخوردگی است. و در دمنوش گیاهی مصفی خون دکتر بیز استفاده شده است.

خار مریم یک گیاه گلدار با خواص طبیعی است که به عنوان درمان سنتی برای کبد چرب مورد استفاده قرار گرفته است. این گیاه دارای خواص ضد التهابی و ضد اکسیدان است که به کاهش التهابات در کبد چرب کمک کرده و ترکیبات آنتی‌اکسیدان آن می‌توانند در مقابل اثرات آسیب زا فرآیندهای اکسیداتیو که در این حالت دخیل هستند، موثر باشند.

بعلاوه، خار مریم ممکن است بهبود تراز چربی‌ها در خون را ایجاد کند و در نتیجه به بهبود وضعیت کبد چرب کمک نماید. همچنین، تحقیقات نشان می‌دهد که این گیاه ممکن است به بهبود عملکرد کبد و کاهش التهابات مرتبط با کبد چرب کمک کند.

برای خرید این دمنوش پرفایده اینجا کلیک کنید.

ترکیبات دمنوش مصفی خون دکتر بیز

مضرات استفاده از دمنوش مصفی خون دکتر بیز

مصرف بی رویه و کنترل نشده ی داروهای گیاهی می تواند همانند ترکیبات شیمیایی باعث ایجاد مشکلات متعدد برای سلامت بدنی شود. ضمن اینکه تهیه ی گیاهان دارویی از مراکز نامعتبر یا عطاری هایی که ممکن است ترکیبات گیاهی را به صورت نا خالص به شما عرضه کنند مشکلاتی را برای سلامتی شما به همراه دارد.

بنابراین توصیه می شود از دمنوش هایی چون دکتر بیز که زیر نظر متخصصان تهیه شده اند استفاده کنید. اگر سابقه ی حساسیت به ترکیبات گیاهی دارید حتما قبل از استفاده از دمنوش مصفی خون دکتر بیز با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین می توانید باتوجه به شرایط بدنی خود تایید یک متخصص طب سنتی را برای مصرف دمنوش مصفی خون دکتر بیز بگیرید.

سخن آخر

اگر به دنبال معجزه ای برای درمان کبد چرب خود هستید بهتر است سبک زندگی خود را اصلاح کنید و در کنار آن از ترکیبات مفید که به بهبود عملکرد کبد کمک می کنند بهره ببرید. دمنوش مصفی خون دکتر بیز شامل ترکیبات مفیدی است که با نسبت های مناسب توسط کارشناسان طب سنتی طراحی و تولید شده اند و به افزایش سلامت کبد و کاهش التهاب آن کمک می کنند.

پیشنهاد می شود ترکیبات ذکر شده در این مقاله را بطور مجزا و بدون مشورت پزشک یا متخصص طب سنتی مصرف نکنید.

نویسنده: مجله حیلامات

|

سلامت

شما هم نظر بدهید

آب سم زدا چیست آبرسان پوست آبرسانی پوست ادکلن های زنانه و مردانه ویونا اسپری ضد آفتاب استرس ناشی از تکنولوژی اصول مراقبت از پوست بهترین کرم ضد آفتاب بیماری معده پودر جوانه گندم پودر جوانه گندم بین استار پیشگیری از سرطان پوست تصفیه خون برای درمان کهیر تونر پوست تونیک ضد ریزش مو بیز تونیک هیدرفرند بیز جوانسازی پوست جوانه گندم دکتر بیز چربی زدای گاز و هود دتاکس واتر درمان ریزش مو ارثی درمان ریزش مو هورمونی درمان کبد چرب درمان یبوست مزمن دمنوش بادرنجبویه دکتر بیز دمنوش خارخاسک دکتر بیز دمنوش دکتر بیز دمنوش رازیانه دکتر بیز دمنوش کبد چرب دمنوش های لاغری ستین ذهن آرامی و مدیتیشن رژیم رژیم غذایی رفع افتادگی و شلی پوست رفع جای زخم و سوختی رفع سیاهی دور چشم رفع سیاهی نقاط حساس بدن روتین مراقبت از پوست روش تهیه ماسک آلوئه ورا روشن شدن صورت روغن آرگان دکتر بیز روغن آرگان لاکچری کوین سرم حاوی هیالورونیک اسید لاکچری کوین سفت کننده پوست سفیدکردن دندان سیر سیاه دکتر بیز شامپو واترلس ضد آفتاب ویتابلا ضد چین و چروک ضدآقتاب عدم تمرکز ناشی از تکنولوژی فواید رژیم حذف قند فواید لاغری و تناسب اندام فواید و مضرات هندوانه فوراور قهوه گاندرما موکا دکتر بیز قهوه گانودرما جینسینگ دکتر بیز قهوه گانودرما لاته دکتر بیز قهوه ماسالا با قارچ گانودرما دکتر بیز کرم آبرسان ویتابلا کرم دور چشم کرم روز لاکچری کوین کرم روشن کننده گاتیو کرم شب لاکچری کوین کرم ضد آفتاب فوراور کرم ضد آفتاب لاکچری کوین کرم گاتیو کرم مرطوب کننده ویتابلا کرم های گاتیو کلاژن ساز کهیر کوچک کردن شکم گاتیو گاز پاک کن نانوسان گاستریت چیست؟ لاغری سریع با سیر سیاه بیز لاغری و چربی سوزی لاکچری کوین لیفت صورت ماسک خاک رس ماسک روشن کننده پوست ماسک صورت محصولات دکتر بیز محصولات شستشوی نانو محصولات فوراور محصولات گاتیو محصولات لاکچری کوین محصولات مراقبت پوست محصولات نانوسان محصولات ویتابلا محلول و روغن تقویت کننده مژه لاکچری کوین مژه مضرات مصرف شکلات تلخ هات چاکلت با قارچ گانودرما دکتر بیز ورم معده

مطالب پیشنهادی


سبوس چندغله دکتر بیز

سبوس چندغله دکتر بیز

سبوس چندغله دکتر بیز فیبری غنی است و ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیاری دارد. این سبوس به‌هضم کمک می‌کند و با افزایش سطح اشباع باعث لاغری می‌شود.

14 شهریور 1402

1 دقیقه

دمنوش کبد چرب

دمنوش کبد چرب

در این مقاله به معرفی بیماری کبد چرب و راه های ساده برای رفع این بیماری خطرناک که استفاده از دمنوش کبدچرب است می پردازیم.

26 شهریور 1402

1 دقیقه

طریقه مصرف پودر جوانه گندم برای چاقی صورت

طریقه مصرف پودر جوانه گندم برای چاقی صورت

در این مقاله قصد داریم طریقه مصرف پودر جوانه گندم برای چاقی صورت را برای شما شرح دهیم و خواص جوانه گندم برای سلامتی بدن را توضیح دهیم.

30 دی 1402

1 دقیقه

ترفندهای سریع برای حذف لکه های مبل و فرش

ترفندهای سریع برای حذف لکه های مبل و فرش

در این مقاله ترفندهای سریع برای حذف لکه های مبل و فرش را با شامپو فرش نانوسان و لکه بر مبل و فرش نانوسان بیان می کنیم. علاوه بر آن روش های خانگی برای در صورت عدم دسترسی به نانوسان را توضیح می دهیم.

11 تیر 1402

0 دقیقه

روش های کوچک کردن شکم در یک هفته

روش های کوچک کردن شکم در یک هفته

در این مقاله با هدف ارائه راهکارهای موثر برای روش های کوچک کردن شکم در یک هفته به بررسی انواع علت های بزرگ بودن شکم و ارائه بهترین و سریعترین راههای رفعش می پردازیم.

14 بهمن 1402

1 دقیقه

تبلغات
اطلاع از اخرین تخفیف‌ها

اطلاع از اخرین تخفیف‌ها

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های فروشگاه حیلامت کافی است شماره موبایل خود را وارد کنید.