Hilamag

مجله آموزشی حیلامگ

موضوع مدنظرتان را جستجو کنید.

مجله آنلاین حیلامگ دارای بیش از 500 مقاله و خبر آموزشی

6 ترفند جادویی برای تمیز کردن اجاق گاز

23 مهر 1402

1 دقیقه

6 ترفند جادویی برای تمیز کردن اجاق گاز

یکی از سرسخت ترین و کلافه کننده ترین لکه ها، لکه های باقی مانده از چربی، روغن و دوده روی گاز هستند. شاید برای شما هم بارها اتفاق افتاده که برای پاک کردن این لکه ها از ترکیبات و شوینده های مختلف استفاده کردید و جزء خستگی نتیجه ی دیگری نداشته است.

از آنجا که بهداشت گاز ارتباط مستقیمی با سلامت ما دارد. در این مقاله به ارائه ی ترفندهایی برای تمیز کردن اجاق گاز با روش سریع و بی دردسر می پردازیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نوع لکه های اجاق گاز

برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه رو در تمیزی و از بین بردن لکه ها بگیریم. باید ابتدا انواع لکه های ایجاد شده روی گاز را بشناسیم تا سپس بهترین ترفند برای پاک شدن سریع هر لکه را معرفی کنیم.

راحت ترین لکه هایی که برای تمیزکردن اجاق گاز برای ما دردسر ایجاد نمی کنند، لکه های نمکی و لکه های شیر و لبنیات هستند. اگر پیش از خشک شدن این لک ها آن را از سطح گاز پاک کنیم برای ما دردسری ایجاد نمی کنند.

عمده ی لکه های روی گاز لکه چربی هستند که در اثر ریختن روغن یا ترکیبات روغنی غذا روی گاز ایجاد می شوند. لکه های چربی در صورتیکه خشک شوند به آسانی از روی گاز پاک نمی شوند. همچنین این لکه ها باعث ایجاد کدری در اجاق گاز می شوند. اجاق گاز کدر دیگر نمای زیبایی برای آشپزخانه نخواهد داشت.

لکه های دوده سومین لکه هایی هستند که روی اجاق گاز ایجاد می شوند. این لکه ها به علت باقی ماندن طولانی مدت مواد غذایی روی گاز و سوختن آن ها بر اثر شعله و حرارت ایجاد می شوند. پاک کردن این لکه ها نسبت به چربی سخت تر است.

پیشنهاد مطالعه:شامپو کافئین دکتر بیز

تمیزکردن اجاق گاز

6 ترفند جادویی برای تمیز کردن اجاق گاز

برای از بین بردن لکه های چربی و دوده می توانید از یکی از تکنیک های زیر استفاده کنید:

1-تمیز کردن اجاق گاز با جوش شیرین

جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کنید تا خمیری ایجاد شود. خمیر را به خوبی روی تمام سطوح اجاق گاز، از جمله دستگیره ها، میله های چدنی و مشعل ها بمالید. قبل از اینکه مخلوط جوش شیرین را با یک پارچه یا اسفنج مرطوب بشویید، اجازه دهید 10 دقیقه بماند

2- سرکه برای تمیز کردن اجاق گاز

سرکه سفید مقطر را می توانید روی پارچه یا حوله کاغذی بدون پرز برای تمیزکردن اجاق گاز خود استفاده کنید. برای از بین بردن لکه های سرسخت در این روش به میزان مالش و فشار بیشتری نیاز دارید. همچنین می توانید با مخلوط کردن یک قسمت سرکه سفید با دو قسمت آب لوله کشی در یک بطری اسپری استفاده نشده، یک اسپری پاک کننده ی خانگی داشته باشید.

3-استفاده از لیموترش

لیموترش را می توانید به تنهایی برای تمیز کردن لکه های چربی گاز به کار ببرید. زیرا بافت لیمو اسیدی است در حذف این نوع لکه ها می تواند موثر باشد. برای اینکار یک لیمو را برش بزنید و آب آن را بر روی سطح گاز بریزید و با یک دستمال تمیز چربی ها را پاک کنید. اگر لکه های به جا مانده قدیمی هستند می توانید از ترکیب لیمو و جوش شیرین استفاده کنید.

تمیزکردن اجاق گاز با لیمو

4تمیز کردن اجاق گاز با جوش شیرین و لیمو ترش

در این روش جوش شیرین را مستقیم روی لکه های گاز بریزید. سپس آب یک لیمو تازه را بگیرید و روی قسمت هایی که جوش شیرین ریختید بریزید تا جوش شیرین کاملا خیس و خمیری شود. برای اثرگذاری بیشتر در رفع لکه ها چند دقیقه به آن زمان دهید سپس با یک دستمال گاز را تمیز کنید.

5-استفاده از آب و صابون برای تمیزکردن اجاق گاز

صابون یا پودر صابون یک پاک کننده ی مناسب برای از بین بردن لکه های چربی از سطوح و البسه است. برای حذف و تمیز کردن اجاق گاز خود ابتدا یک محلول از صابون در آب تهیه کنید. سپس لکه های چربی روی گاز را با کمک این محلول و یک دستمال نرم از بین ببرید. به این نکته توجه کنید که ترکیب آب و صابون فقط برای از بین بردن لکه های تازه ی چربی کاربرد دارد.

6-موتورشوی نانوسان

موتورشوی نانوسان که به خاطر قدرت بالای خود در پاک کنندگی لکه های چربی به چربی زدای نانوسان و گاز پاک کن نانوسان معروف است. یک محصول چندکاره برای از بین بردن چربی ها سخت و سوخته شده است. این روش علی رغم روش های خانگی بی دردسر است و به تمیزی سریع و قطعی سطح گاز شما از لکه ها می انجامد.

از آنجاییکه در این محصول علی رغم پاک کنندگی بالا از مواد شیمیایی مضر برای بدن استفاده نشده است. می توان با خیالی راحت آن را در محیط خانه نیز استفاده کرد.

چون این محصول به صورت افشانه است برای پخش آن نیاز به تماس مستقیم با دست ندارد و استفاده از آن بسیار آسان است. همچنین گاز پاک کن نانوسان علی رغم پاک کنندگی بالا خود به سطوح آسیب نمی رساند و بدلیل غلظت و خاصیت پاک کنندگی بالای آن از نظر استفاده ی  اقتصادی مقرون و به صرفه است.

با خرید این محصول همین حالا از شر چربی های مقاوم اجاق گاز راحت شوید.

موتورشوی نانوسان

نکات کلیدی برای تمیزکردن اجاق گاز

برای تمیز کردن اجاق گاز از هرکدام از روش های باید ابتدا به ترتیب زیر عمل کنید:

  • اجاق گاز خود را از برق بکشید یا خاموش کنید، سپس هر یک از میله های چدنی، دستگیره ها و درپوش های مشعل را با یک پارچه مرطوب یا دستمال کاغذی بردارید. اگر هر یک از قطعات گیر کرده است، با استفاده از یک چاقوی پلاستیکی میتوانید به آرامی آنها را جدا کنید. پس از جدا شدن تمام قطعات، آنها را برای تمیز کردن کنار بگذارید.
  • پاک کننده ای که در بالا معرفی کردیم روی سطح گاز بزنید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند. زمان پاک کننده روی گاز بستگی به مقاومت لکه ی مورد نظر دارد و برای لکه های با مقاوم کمتر می توانید زمان کوتاهتری را اختصاص دهید. سپس با آب گرم سطح گاز را بشورید و با یک پارچه نرم خشک کنید.
  • شما می توانیداز یک برس نرم یا اسفنج غیر ساینده برای تمیز کردن چربی سخت و چسبیده استفاده کنید.
  • آخرین مرحله در تمیز کردن اجاق گاز تمیز کردن داخل فر است. با خاموش کردن یا جدا کردن اجاق گاز و خارج کردن تمام قفسه ها، سینی ها و سایر وسایل قابل جابجایی از فر شروع کنید. برای جدا کردن ذرات غذای چسبیده از یک پارچه مرطوب استفاده کنید.

سخن آخر

بهتراست، اجاق گازها حداقل هفته ای یکبار تمیز شوند. چربی و کثیفی می تواند روی سطوح اجاق گاز جمع شود و پخت و پز سالم و صحیح غذا را دشوار می کند. این تجمع کثیفی همچنین می تواند باعث شود مشعل های گازی به درستی کار نکنند.

در میان پاک کننده های، موتورشوی نانوسان یک پاک کننده قوی و سریع است که توجه بسیاری از خانم های خانه دار را برای از بین بردن لکه های مقاوم اجاق گاز جلب کرده است. این محصول علی رغم پاک کنندگی بالا فاقد ترکیبات مضری چون پارابن است و بنابراین می توانید آن را با خیال راحت در محیط منزل استفاده کنید.

برای خرید موتورشوی همه کاره نانوسان اینجا کلیک کنید.

نویسنده: مجله حیلامات

|

علمی

شما هم نظر بدهید

ادکلن های زنانه و مردانه ویونا استرس ناشی از تکنولوژی پودر جوانه گندم بین استار جوانسازی پوست جوانه گندم دکتر بیز درمان ریزش مو ارثی درمان ریزش مو هورمونی درمان کبد چرب درمان یبوست مزمن دمنوش بادرنجبویه دکتر بیز دمنوش خارخاسک دکتر بیز دمنوش دکتر بیز دمنوش رازیانه دکتر بیز دمنوش کبد چرب دمنوش های لاغری ستین ذهن آرامی و مدیتیشن رفع افتادگی و شلی پوست رفع جای زخم و سوختی رفع سیاهی نقاط حساس بدن روش تهیه ماسک آلوئه ورا روشن شدن صورت روغن آرگان دکتر بیز روغن آرگان لاکچری کوین سفیدکردن دندان سیر سیاه دکتر بیز شامپو واترلس عدم تمرکز ناشی از تکنولوژی فواید لاغری و تناسب اندام فوراور قهوه گاندرما موکا دکتر بیز قهوه گانودرما جینسینگ دکتر بیز قهوه گانودرما لاته دکتر بیز قهوه ماسالا با قارچ گانودرما دکتر بیز کرم دور چشم کرم روز لاکچری کوین کرم شب لاکچری کوین کرم گاتیو کرم های گاتیو کوچک کردن شکم گاز پاک کن نانوسان لاغری سریع با سیر سیاه بیز لاغری و چربی سوزی لاکچری کوین لیفت صورت محصولات دکتر بیز محصولات شستشوی نانو محصولات فوراور محصولات گاتیو محصولات لاکچری کوین محصولات مراقبت پوست محصولات نانوسان محصولات ویتابلا مضرات مصرف شکلات تلخ هات چاکلت با قارچ گانودرما دکتر بیز

مطالب پیشنهادی


7 روش های خانگی سفیدشدن دندان

7 روش های خانگی سفیدشدن دندان

دندان‌های سفید، نه تنها نشانه‌ای از بهداشت دهان و اهمیت به آن است بلکه تأثیر چشمگیری در جلب اعتماد به نفس و جذابیت فرد دارندو به راحتی در خاطره ها ماندگار میشود. در این مقاله به بیان موثرترین روش های خانگی سفید شدن دندان می پردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

21 آذر 1402

1 دقیقه

علت و درمان ریزش مو

علت و درمان ریزش مو

در این مقاله به بررسی علت و درمان ریزش مو می پردازیم. همچنین ساده ترین راهکار برای درمان ریزش موها ارثی، هورمونی و .. بیان می شود.

28 شهریور 1402

1 دقیقه

موتور شور و چربی زدای نانوسان

موتور شور و چربی زدای نانوسان

موتور شور و چربی زدای نوناسان نه تنها برای تمیزی موتور خودرو استفاده می شود بلکه در میان خانم های خانه دار برای از بین بردن چربی های مقاوم چون چربی هود و سینک هم بسیار مورد کاربرد است.

30 خرداد 1402

0 دقیقه

تکنیک هایی برای لاغری سریع

تکنیک هایی برای لاغری سریع

در این مقاله به معرفی تکنیک های موثر برای لاغری سریع پرداختیم. و موثرترین خوراکی های لاغری سریع که به افزایش چربی سوزی و متابولیسم بدنی کمک می کنند را معرفی کردیم و روش استفاده از آن را بیان کردیم.

17 مهر 1402

1 دقیقه

خواص پودر جوانه گندم برای سلامتی بدن

خواص پودر جوانه گندم برای سلامتی بدن

در این مقاله به معرفی پودر جوانه گندم، بهترین روش استفاده و مزایای افزایش سلامتی بدنی با مصرف این ترکیب مفید می پردازیم.

27 مهر 1402

1 دقیقه

تبلغات
اطلاع از اخرین تخفیف‌ها

اطلاع از اخرین تخفیف‌ها

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های فروشگاه حیلامت کافی است شماره موبایل خود را وارد کنید.